تست
سامانه اطلاعات انسان‌شناسی

بر اساس مباحث استاد محمد شجاعی

با مطالب موجود بیشتر آشنا شوید!
داده‌پرداز پویای اطلاعات اسلامی

ابزاری نوین در حوزه پژوهش و تحلیل‌های مفهومی

با بیشتر آشنا شوید!
اطلاعات انسان‌شناسی

آشنایی با سرفصل‌های مطالب برای تمام کاربران رایگان است

ورود کاربر میهمان به سامانه

درباره سامانه اطلاعات انسان شناسی

سامانه اطلاعات انسان شناسی ، سامانه ایست پژوهشی که توسط آن مجموعه دروس و مطالب طرح شده توسط استاد محمد شجاعی مورد تحلیل ، داده کاوی ، طبقه بندی و نمایه زنی قرار می گیرد . این مطالب عمدتاً در حوزه موضوعی انسان شناسی و مباحث معرفتی از سوی ایشان طرح گردیده است .
این مطالب در قالب بانک های متنی ، صوتی و تصویری در این سامانه طبقه بندی می گردد و با تحلیل محتوا و آنالیز مطالب در قالب فرآیند رده زنی دارای نمایه های مختلف با کاربردهای متفاوت می گردد .
این سامانه توسط نرم افزار PDM که ابزار پویای مدیریت داده های پژوهشی است ایجاد شده است .

خطبه توحیدی امام رضا


در این کلیپ که در اولین جلسه در کارگاه توحیدی تهیه شده ، استاد شجاعی به معرفی خطبه توحیدی امام رضا علیه اسلام می پردازند .
مشاهده مطلب

دروس انسان شناسی


متن کامل اولین جلسه از مباحث انسان شناسی استاد شجاعی در شهر مقدس قم به همراه خلاصه درس و مطالب مهم آن .....در حیطۀ درس اگر کسی بخواهد فقیه موفقی شود باید انسان شناسی کند. کسی می‌خواهد منطقی و فلسفی خوبی شود باید انسان شناسی کند. اصول و عرفان و جامعه شناسی، اقتصاد، هنر، تربیت، مدیریت، در هر رشته ای باید انسان را بشناسد این بحث عالم خوبی است آنها که شهوت دانایی دارند می‌خواهند دارا شوند. آنها که می‌خواهند دارا شوند و مایل به دارایی هستند، شدنی در کار است اگر قرار است برای شب اول قبر، برای ابدیت، برای 50 سؤال آخرت خودمان را آماده کنیم باید خودمان را بشناسیم. در هر صورت باید خودمان را بشناسیم و شهوت خودمان را در کسب اطلاعات دیگر کم کنیم یک مقدار خلوت کنیم و خودمان را فارغ کنیم و تمرکز کنیم که من چه هستم؟ این معاد است بالاخره من یک جایی پیش خدا بودم، داستان چیست؟ اگر این بدست آید چقدر کارهای ما راحت می‌شود، چقدر به ما آرامش و شادی دست می‌دهد چقدر نشاط به سراغ ما می‌آید و از وقت‌ها و خیلی چیزهای دیگر راحت تر استفاده می‌کنیم....
مشاهده متن کاملمشاهده خلاصه جلسه

زندگی برمدار ابدیت

دریافت فصل اول و دوم کتاب زندگی برمدار ابدیت از لینک های زیر:

فصل یک : آنچه برای ابدیت ضروری است
فصل دو : آنچه در زندگی ما اهمیت دارد

استاد

تست

درباره استاد محمد شجاعی


استاد محمد شجاعی متولد ۱۳۴۳ در شهرری است. ایشان طلبه دروس خارج فقه و دانش آموخته رشته فلسفه از دانشگاه تهران و دارای ۱۰ جلد کتاب شامل: آشتی با امام زمان علیه السلام، عزادار حقیقی، دّر و صدف، بازتاب نور، ضرورت خود شناسی، صلوات، پرتوی از اسرار روزه، فرد و جامعه متعالی، کمالات وجودی انسان، ترجمه مناجات شعبانیه و پیرامون امام زمان علیه السلام است. ضمناً کتاب انسان و ابدیت ایشان هم اکنون آماده چاپ می باشد. درمجموعه مباحث و سخنرانیهای ایشان بیش از ۶۸ مجموعه صوتی وتصویری در موضوعات گوناگون معرفتی و تعدادی مقاله اخلاقی و خانوادگی منتشر و در دسترس علاقمندان قرار دارد. سخنرانیهای ایشان ...

مشاهده مطلب